Květen 2017

Krev, slzy a diplomovaný idiot

20. května 2017 v 13:13
Vedoucí práce mi opět a už trochu otráveně připomíná, že diplomová práce není milostný román, ale čistě objektivní výzkum. A tak už popátý přepisuju úvod a promazávám vášnivé výrazy jako "oddaný boj proti mladistvému zločinu", "za lepší život dětí a mládeže", "zachraňte děti!", a "zachraňte Moniku!". Pro mě je ovšem milostný román ledacos a zkrátka se tím snažím naznačit, že to hrozně miluju, hrozně miluju zločin, miluju prevenci, a miluju učení, a miluju výzkum, a miluju vás, vemte si mě za ženu, dejte mi áčko a už mě sakra nechte bejt.

Zřejmě už jste ani nedoufali, že uvidíte můj.... stůl! Je tam notebook s napůl odlomenou obrazovkou, knihy, papíry, hodně kafe, hnusná pizza ze Super Chicken pokapaná kečupem, a kapesníky.


Kapesníky jsou nejdůležitějším doplňkem, ježto si jimi otírám krev, slzy a pot. Pot, protože jsem začala chodit na hot yogu a je to dost... no... mokrý... slzy, protože už se z toho můžu posrat, a krev, protože jsem to zrovna dostala teď, když se mi to nejmíň hodí, a jak jsem se nedávno přestala cpát hormony, tak to bolí jako čert.

V Super Chicken normálně nejím a pokaždé když jdu okolo, v duchu se pokřižuju a myslím na to, jak se všichni místní strávnící jednou vejdou do pekla, když jsou tak tlustý. V předchozím dvou týdnech to ale spíš vypadalo tak, že obsluha při pohledu na mě říká:
Už je tu zas ta holka.
Jaká.
Ta bez podprsenky.
(Podprsenka svazuje volnomyšlenkářství.)
Ta jak voní jako ponožky z minulého čtvrtka.
(Na prádlo taky nebyl čas.)

Tak si tou hnusnou pizzou občas pestřím denní menu, které se skládá z proteinových tyčinek. Ke snídaní karamelová, k obědu borůvková, a k večeři prohlížím svoje bicepsy v zrcadle. Asi na mě dopadlo, jak o přestávce projíždím kompjůtr a nacházím seznam anorektických blogů, které jsem před x lety sledovala. Půlka autorek je mrtvá a druhá půlka odkazuje na nové blogy nabízející online couching pro všechny, kteří chtějí mít stejně velkou, pevnou a svalnatou "sedínku". Nechci jim to ale vyčítat. Varianta druhá je lepší, než ta první.

Já se těším, až zase budu mít čas žít.