Já, egoista

1. července 2016 v 0:35
Dotáhla jsem to tak daleko, že jsem seznámila svoje dva milence, a sedím mezi nima na dece jen v plavkách, zatímco si, oba úplně oblečený, přátelsky třesou rukama a smějou se jak žuly, a neni mi to nijak nepříjemný, dokonce naopak. Celkově, hledě na to že tam sedim skoro nahá, jsem teď v souladu se svým tělem. I s nahatym. I v plavkách a dokonce i v sedě, když mám břicho srolovaný do deseti bůčků. Takže na pláži dokonce i sedím, ačkoliv dřív bývalo příjemnější zaplácnout břicho do deky, anebo si lehnout na záda a nechat gravitaci to břicho vtáhnout, a když potřebuješ s někym mluvit, tak se jen podepřeš lokty. No, asi za to může moje dobrá aktivita v józe, protože moje spokojenost se vždycky odvíjela spíš od toho, jak jím a jak zdravě se chovám, než jak opravdu vypadám. Dokud jím v kontrole, tak jím i čokoládu s dobrým pocitem. A i čokoládu si s dobrým pocitem dovolím, protože vím, že dobře cvičím, a že nejím maso a taky že jsem přestala konzumovat zhruba dvě až tři lahve vína týdně. Dělá mi to dobře. Ježiš ale jak o tom píšu, tak mám velkou žízeň.
Se sousedem teď trávím hodně příjemnýho přátelskýho času. Od doby, co mě viděl se starym Švédem, nějak zvýšil aktivitu. Kamarádsky mi vyhovuje víc, než Elin. S Elin mi prostě připadá, že v našem přátelství není místo pro dvě. K sousedovi se přitulym, je mi hezký to lidský teplo o objetí, a povídáme si, nebo koukáme na televizi, anebo jenom pospáváme. Je dobrý mít kamaráda na tulení. Je dobrý mít blízkost. Po krátkym rozhovoru s ven si skoro říkám, jestli to není fyzická nutnost. Jídlo, voda, a teplo někoho jinýho. A třeba to nemusí být vztah. Všechny náznaky vztahu mě vlastně straší, a to i od těch, které mám tendence oplakávat, protože nepřipouští vidět ve mě vole tu jedinou. Asi mi jde jen o ego. Asi jsem pořád broken. A přesto se mi chce zvracet, když hladim starýho Švéda na zádech přes škrábance, který asi udělaly něčí zarytý nehty. A ty moje okousaný to rozhodně nebyly. Prostě nejsem úplně v souladu s tim, co dělám, ač samozřejmě nemám právo říct ani slovo, vždyť on sám se tady otírá do ručníku, kterej předtim použil někdo jinej (holt jsem nestihla udělat prádlo), a dokonce si třese těma rukama se sousedem. Já tomu prostě jen říkám... není to moje volba... ale s jedním okem zavřeným jsem pořád moc rád. Nezávazný vztahy fungovat můžou, ale asi nikdo nemůže být spokojený v konfrontaci s tím, kdo a kolik lidí je na druhý straně, a jak málo vyjímečný to může mezi námi být. Whatever, stejně jsem nejlepší.

Z poslední eseje jsem dostala opět C. Vždycky mám C a nevadí mi to. Jsem céčkovej student. Pořád mi vyčítaj nedostatek kritickýho myšlení. Tak si říkám, a nějaký sebekritický myšlení byste nechtěli? Taky jsem moc ráda, že jsem dneska stihla zajít do knihovny před letní pauzou. S radostí jsem objevila Kurta Vonneguta, vůbec jsem neměla ponětí, jaký všechny úžasnosti napsal, tak jsem je napůjčovala všechny společně s dalším Grahamem Greenem, který už je v žebříčku mých nejoblíbenějších autorů. Vytiskla jsem taky dopis pro vraha, a pro druhýho vězně jsem vytiskla tu esej, bláznivě má o ní zájem tak už se těším, až budeme diskutovat příčiny kriminality. Pak jsem si zašla do centra sexuálního zdraví udělat testy na HIV a tak. Víteco, takovej normální den. Taky jsem nabrala dvě hrsti kondomů a když mi doktor řekl, že ten pupínek, kvůli kterému jsem už psala závěť, je jen zarostlý chloupek, rozhodla jsem se slavnostně osmažit hromadu palačinek a nakoupit sušený banánky v čokoládě, dokoukat dokument Making a Murderer a mít se prostě báječně. Je mi dneska tak hezky a klidně, že je to až divný, a tak vám taky pyšně nahraju, jak jsem hezká a šikovná, hlavně když stojím na hlavě a neni mi vidět do kischtu.

 


Komentáře

1 Petra Petra | 1. července 2016 v 19:00 | Reagovat

Wow! To teda seš šikovná a hezká :-)
Když jsi psala o joze, nikdy by mě nenapadlo, že ji děláš až tak moc (dobře) :-)
užívej příjemnej pocit a klid

2 Ven Ven | 4. července 2016 v 15:28 | Reagovat

Já tu tvou stojku miluju. Si me tak nahecovala, ze me ze vcerejsiho home cviceni dnes vsehno boli:D
Mam depku. Zjistila sem, ze sou vlastne dva dny volno, takze nejdu do prace a to znamena fura volna. A normalne bych byla rada a jela za chlapem a kamaradama na jejich tabor a vsechny moc rada videla... a tvl sakra doprdele proc sme rozejiti?:/
No nic. Jdu dom z prace, pujdu behat a snad ze sebe tu depku vybeham.

3 Banalite Banalite | 4. července 2016 v 23:46 | Reagovat

[2]: hmm to znam, nejsmutneji mi je asi kdyz je volno, hezky pocasi, a ja nemam moc co delat.. tak jdu na jogu a proto mi ty stojky asi tak jdou :D

4 stuprum stuprum | Web | 5. července 2016 v 0:27 | Reagovat

Stojka Monique. 8-)

5 Paralela Paralela | E-mail | Web | 6. července 2016 v 16:38 | Reagovat

Zase smích. Jako promiň mi to, ale určitě se směješ taky - "Ježiš ale jak o tom píšu, tak mám velkou žízeň.". Ano! Víno na to...(vlastně já taky nepiju...hmmm) No nic, konec diskuze se sebou v komentáři. Taky jsem jednou seznámila milence. Je to super. Maj se rádi doteď. Já už jsem "jinde". Cool, život tě naučí. Například ignorovat. Ale to znáš.
Dobrá fotka. Chtěla jsem ti pochválit to uklizeno, protože toho jsem si všimla první, ale pak si říkám, že je to asi o něčem jiný. Což je víc super, mě to pořád nejde a brečim kvůli tomu jen občas.

To musí být asi těžký, kritizovat, když vidíš hlavně svojí vlastní chybu. Vždycky. No ale holka - musíš se to naučit. Do toho.

6 banalite banalite | Web | 6. července 2016 v 20:52 | Reagovat

[5]: Ale počkej, to já mám uklizeno protože jsem chudá, mám hrozně málo věcí a není z čeho dělat bordel :D Ale i to mi bylo nedávno pochváleno, že je to vlastně dobrý nápad mít jen dva talíře, člověka to nutí omývat nádobí častěji. A pokud je prase jako já, tak občas jí i z talíře od včerejška, ale i tak jsou ve dřezu vždycky maximálně dva talíře, takže žádnej bordel, nehledě na to, kolikrát se z nich jedno. Zlatý minimalismus!

7 Paralela Paralela | E-mail | Web | 6. července 2016 v 23:14 | Reagovat

[6]: ale notak :D já jsem taky chudá a všude kolem mám spoustu věcí za tři padesát, ale žádnou pěknou lampu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.