Leden 2015

Stabilita

23. ledna 2015 v 21:27 JÁ A VĚCI KOLEM
Jedna z věcí, co mě uspokojuje na mym životě je, že ještě nemám uzavřenou životní cestu a tím pádem naději, že to jednou bude dobrý.
Žít od výplaty k výplatě, mít vzdělání a zkušenosti v jediný profesi bez možnosti hnout se, být sezdána v neuspokojivym vztahu a společnym vlastnictví, mít dítě na krku a diagnózu chronický choroby.... se mě netýká. Jsem otevřená světu a svět je otevřený mě.
Haleluja.
Ještě je tu šance, že to jednou někam dotáhnem, nebo minimálně, že se z toho neposerem úplně.

Všichni žijou v páru a všichni počítaj s tim, že vy taky. Do formuláře vstupního vyšetření na zubní chirurgii jsem měla uvést kontaktní osobu, v závorce "manžel, partner". (přeškrtla jsem a napsala jsem Julos).
Říkám, že jsem vegetarián, a kuchař se mě ptá: "a tvůj přítel taky?".
Nefrustruje mě to. Mám plány. Mám plány a pohlavní choroby, mexičany, izraelce a amíky. Haha.

Už velmi dlouhou dobu mám stabilní váhu nehledě na to, kolik pečiva a sušenek jim nebo nejim. Nepřejídám se, jím hodně - čím je do mě náš kuchař zamilovanější, tím větší kotle špaget dostávám... a dezerty na tajňáka, protože na ně nemáme nárok. Stabilní jedení, stabilní váha, stabilní mysl.
Neříkám, že by mi vadilo trochu seříznout stehna z boku a vypreparovat bochánky na zádech... ale nehodlám nikomu a ničemu obětovat životní balanc.

Po hodně dlouhym rozhodování a váhání jsem si konečně ujasnila cíle na dalších pár měsíců až let, a mohla tak najet na jeden jediný směr, a ne se plácat někde v prostoru, pracovat na jeden a půl úvazku a nevědět, co se sebou. Jsem pyšná na to, že jsem 3 měsíce zvládla pracovat tak hodně. Vzrostla mi důvěra ve výkonnost mýho těla a ve vlastní schopnosti včetně schopností sociálních, protože umím udělat dojem a na který pohovor přijdu, tam uspěju, a dokážu vyjít a fungovat s kýmkoliv, jen potřebuju čas si na lidi zvyknout a naladit se. Nalaďování neříkám přetvářka, nýbrž důraz na věci, které máte s danou osobou společné, a upozaďování věcí (ne však popírání), ve kterých se lišíte, a bezmezná akceptace podivností, protože všichini máme svoje důvody a svoje neštěstí. Najít pochopení a sympatie k šéfovi, (ne)populárnímu bývalému politikovi, kterého všichni jistě znáte, je ale i nad moje schopnosti.
Jsem najednou schopná působit jako administrativní asistentka, učitelka angličtina, barista a číšník, TOEFL zkoušky jsem udělala na výjimečně dobré skóre, a jsem ach-tak-geniální.