Konrád Lorenz

19. února 2014 v 13:12 |  TROCHA FILOZOFOVÁNÍ
Vypsala jsem si kdysi z knihy Osm smrtelných hříchů a dnes našla náhodou.

PŘELIDNĚNÍ
Naše láska k bližnímu se v masách bližních, kteří jsou příliš blízko, rozplyne beze stopy. Kdo chce ještě vůbec projevovat srdečný a vřelý cit k lidem, musí se soustředit na malý počet přátel, neboť nejsme utvářeni tak, abychom mohli milovat všechny lidi.

BĚH O ZÁVOD SE SEBOU SAMÝM
Jedním z nejhorších účinku spěchu nebo úzkosti, která ke spěchu žene, je zřejmá neschopnost moderního člověka strávit byť i jen krátký čas o samotě. Vyhýbá se úzkostně každé možnosti zamyslet se nad sebou a ponořit se do sebe, jako kdyby se obával, že by mu reflexe mohla ukázat děsivou vlastní podobiznu. Jediným vysvětlením pro šířící se touhu po rámusu, která je u dnešních nervově labilních lidích paradoxem, je nutnost cosi přehlušit.

MIZENÍ VŠECH SILNÝCH CITŮ PŮSOBENÉ ZMĚKČILOSTÍ
Lidé ztrácejí schopnost prožívat radost, které je možno dosáhnout jen po trpké námaze při zdolávání překážek. Přirozené kontrastní vlny utrpení a radosti se rozplývají do neznatelných asociací nevýslovné nudy.

A něco z vlastní filozofie:
O lásce - jestli zjistí, že se mu nelíbim taková, jaká jsem, tak je lepší, aby to zjistil teď, než třeba za 5 let (lépe řečeno za 3 měsíce vzhledem k blížícímu se datu odletu a vzhledem k rozpoložení s tím spojeným).

Nemůžu spát, protože moc myslim. A sotva myslim na něco jinýho než na copotom téma.
Ještě malá poznámečka.. z nespavosti proklikávám blogy a ani se mi nechce veřit tomu, že tohle může být pravda. K obědu -mia- ... no ty vole... Dle stylu psaní soudím, že dotyčné je tak 10 let. A tohle všechno nám a dětem dělá internet. Já si ve 13 letech přečetla knihu o bulimii - a to samo o sobě bylo dost špatný, ačkoliv to byla pěkná "anti" kniha od Jany Sladké. Co za kydy si dneska přečtou děti na internetu ... achjo.

Pro Ana a zaroven Pro Mia zivot zacina :) .

Hello my darlings !!
Jak se vam vede ? Jak clanek napovida tak zacinam s Miou je to super muzu snist co chci a nepribwru coz se dost casto hodim ... Nikoho nwnutim ani nenavadim aby me chovani a drasticke diety opakovaly ... uz jsem si vybrala a je mi jedno kodo si co mysli .
Jidelnicek :
sn : domaci chleba s pomazabkou
sv : nic
ob : -- mia --
sv : nic
ve : rohlik se sumkou
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.