Tajný koutek

14. října 2011 v 4:50 |  BANALITE a její dlouhé dny
Nějak mi to nepíše...
Ovšem nezanevřete na mě, prosím, budu vás brzy potřebovat. Už si musím pomalu rozmýšlet téma na bakalářku a rozhodla jsem se, jak jinak, pro poruchy příjmu potravy. Ničemu jinýmu nerozumim, nic jinýho mě nezajímá. O ppp jsem schopná z hlavy vysolit 30 stránek - bohužel moje hlava ale stačit nebude. Vzhledem k méme oboru musí mít práce nějaký "pedagogický výstup", a tak téma zaměřím hodně do sebepojetí a jeho utváření v mladším školním věku, z čehož by pak měl vyplynout způsob prevence jakože způsob jak působit z hlediska pedagoga/rodiče na rizikové skupiny.
Svému vedoucímu práce jsem nabubřele řekla, že jsem schopna sehnat až 10 holek na rozhovor (resp. budu dělat kazuistiku, ale skoro sama nevim, co to je), tak doufám, že se mezi vámi najdou dobrovolnice... ale na to je ještě spousta času.
Ráda bych vám napsala nějaký děsně veselý novinky...
ale protože tohle není scifi blog tak asi žádné nebudou :D
Naopak, hotový horor...

No takhle - už delší dobu jsem lehce posedlá sebedokumentací. Jednak mi to pomáhá urovnat si myšlenky v hlavě, vytřídit pocity a často dojít k nějakým rozumným závěrům. Za druhé si hrozně ráda čtu svoje staré zápisy, ty nejstarší mám už asi ze 4.třídy, nechci zapomenout na věci, co pro mě byli důležitý, na to, jaká jsem byla a co jsem cítila. Jednoduše řečeno si píšu něco jako DENÍK, ač se to nyní trošku stydím vyslovit a připadám si těžce trapně. Celkově i za blog se stydim, ale jsem na oba fixovaná a nedokážu ani jeden z nich zrušit, protože tak nějak věřim, že mi to jednou k něčemu bude.
Jenže - před týdnem můj deník nějakým omylem našel pan čutálista.
Nejenom že mi je, jakoby ukradl část mě, jakoby naboural mou nejhlubší identitu, vzal moje soukromí.... ale to, co si tam přečetl, bylo strašný i pro něj.
Na jednu stranu si tam mohl přečíst nádherná zamilovaná slova, úplně jak z románu, sám o sobě. Jenže myšlenky mi taky občas ulítnou někam jinam - za někým jiným. Nepodvedla jsem ho a nikdy jsem to neměla v úmyslu, ale sama vždycky říkám, že citová nevěra je horší než fyzická... Trvalý přesvědčení a fakt je takový (o mém bývalém, možná si na něj pamatujete), že je to píčus a že s nim nechci mít už nic společnýho. Občas ale, když ho potkám, mě to zlomí a pláču pro něj - a třeba spíš ze zármutku, že se na mě vykašlal, že nejsem tak dobrá aby se do mě zamiloval.
Sama se divím, že jsme tuhle krizi dokázali překousnout. On je z toho nešťastný, já jsem okradená, zostuzená a naštvaná k tomu (za to, že si dovolil to číst). Hodně jsme brečeli a křičeli, balili jsme kufry jeden druhýmu, ale máme se rádi - čili nezbývá nic než dělat, jakože nic.

Už mi začal program "Buďte fit do Vánoc". V nejbližší době se s váma podělim o předepsaný jídeláky, můj cvičební plán a dokumenty o tom jak jíst a jak cvičit. Zatim adios, mějte mě rády, prosím, přestože je mi 20 a píšu si blog a deníček.
 


Komentáře

1 Aranel Aranel | Web | 14. října 2011 v 11:51 | Reagovat

My tě máme rádi PROTOŽE ti je 20 a píšeš si blog a deníček.

S tím deníkem to je teda nepříjemný, ale doufám, věřím, držím palce, že si to vyjasníte a že vás naopak sblíží, když o sobě budete vědět i nepříjemný věci.

A kdybys potřebovala nějaký "případ", dej vědět, ráda ti s bakulí pomůžu.

2 fall fall | 14. října 2011 v 17:36 | Reagovat

Banalite, respekt za to, že jste to (ne)zvládli. Věřím tomu, že pokud se máte opravdu rádi, překonáte to úplně.
Taky se mi už stalo, že si přítel početl v mém "deníčku" (= básníčku), a...my to nedali.
Přeložil si docela mylně spoustu veršů a celé poselství navlékl na neexistující situace.
Nedokázala jsem mu to vysvětlit, chvíli to vypadalo dobře, ale důvěra zmizela nenávratně a pak už to bylo hodně špatné.

Piš si deníček, reflexuj se, bloguj! Moc ráda tě čtu:)
Ps. jsem hodně zvědavá na předvánonční "zdravovědu" :-)!

3 Rezzy Rezzy | Web | 14. října 2011 v 18:09 | Reagovat

jsem ráda, že jsi zase napsala :-) i když mě mrzí, že nemáš moc veselých novinek, ale co se dá dělat, takový je život... budu ráda, když nám napíšeš častěji! a jsem zvědavá na ten program ;-)
já si taky píšu blog a deník... dříve jsem si taky říkala, že to je divný, párkrát jsem se jako menší o psaní deníčku pokoušela, ale když jsem to četla třeba o pár dní později, přišlo mi to hrozně trapné a to mě vždycky odradilo a nějak mě to přestalo bavit... teď už si asi rok a půl píšu deník v kuse, prostě jsem tak nějak zjistila, že už nepíšu tak směšně jako kdysi a ráda si přečtu staré zápisky :-)  připomenu si tak některé obyčejné chvíle, na které bych jinak zapomněla... nebo zajímavé sny, protože ty si taky nedokážu pamatovat všechny...

4 Aranel Aranel | Web | 14. října 2011 v 22:27 | Reagovat

Nebylo. Říkala jsem si, že tam je moc kapel a vůbec to je nějaký divný. Jaký to bylo? (Tohle bylo Skamarádění Tour.)

Není za co děkovat - nemyslím si, že bychom byli "ti chytřejší", ale psát umíme. Přemýšlet někteří taky. Čtu leckteré blogy, některé mi vlastně jdou na nervy a nevracím se tam. K Tobě se vracím, protože to není jen tak plkání o vztazích, jídle a škole. Je to plkání zajímavě zformulované a s myšlenkou :)

5 fall fall | 17. října 2011 v 21:20 | Reagovat

Je, to ona je:)
I takové to Sluníčko v přeneseném slova smyslu!:)

6 nasty-barbie nasty-barbie | Web | 22. října 2011 v 22:21 | Reagovat

Neboj se - i přes to, že teď nejsem pravidelným čtenářem, tak svým oblíbeným blogerům jsem věrná a tím pádem i tobě..tím chci říct, že tohle místo mám ráda a chápu tu obsesi psát si deníček a svěřit se virtuálnímu světu :))
Jinak téma na bakalářku sis vybrala snad nevyčerpatelné. A kdybys potřebovala jednoho šílence, který má letité zkušenosti s PPP, tak mi napiš. Vim jak je otravný shánět materiály do bakalářky, takže neni problém... :-)

7 barumka barumka | Web | 25. listopadu 2011 v 22:31 | Reagovat

Tak zaprve - cutalista nemel pravo to cist, je to zasahovani do soukromi a je jen jeho chyba, ze se tam nedocetl jen samy pozitivni veci. Zadruhe - aspon jste si urcity veci vyrikali a pokud je aspon trochu rozumnej, pochopi, ze v srdci neni nikdy misto jen pro jednu osobu a ze jesitnost je svine a holky holt casto buli pro nekoho jen proto, ze ho nechytily do svych siti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.