Prosinec 2009

Do nového roku

31. prosince 2009 v 9:54 BANALITE a její dlouhé dny
Setkání se starými přáteli dopadlo podle očekávání. Jasně že se hned ptali na NĚJ! Udržela jsem ale svou tvrdou masku a s rozmáchlými gesty a sprostými slovy jsem jim ukázala, jak je mi všechno u prdele. Hlavně-nikdy-nepřiznat-prohru.
Hned si všimli že jsem zhubla a chválili mě, tak mě to těšilo. Na druhou stranu jsem si vyčítala, že jsem se před tím ještě stihla napráskat cukroví (zase) :( Všichni mě obdivují jak mi to sluší, a já si to dobrovolně kazím :( Nebo spíš nedobrovolně.

Dnes jsem chtěla udělat nějaká novoroční předsevzetí. Každý rok jsem si dávala zhubnout na 55 kg - teď jsem to (juhůů) splnila, tak nemám nápad co jiného bych si mohla předsevzít.
No dobrá. Budu myslet jednou taky prakticky.
  • udělat maturitu
  • dostat se na vysokou
  • udržet si váhu
  • a být šťastná...
Večer vyrážím na DNB do jednoho klubu, těším se :) I vy si užijte Silvestra a přeju krásný nový rok!


Banalité za maskou

30. prosince 2009 v 17:22 BANALITE a její dlouhé dny
Vražedné rodinné obědy! U rodinných obědů mě už netrápí jenom to, že musím sníst jídlo které nechci, ale i to, že musím strávit chvíli s rodinou pohromadě. Šíleně mě vytáčí! Ségra mlaská a srká že je mi z toho na zvracení, a máma zase využívá společně strávené chvíle k napředení rozhovoru. Obvykle jsme totiž každý zalezlý ve svém pokoji a nikdo se nebaví. Já jím ráda v klidu, a ona se mě začne vyptávat, a že jí jenom odsekávám jí je úplně jedno. Ptá se dál. A často mi svými otázkami ubližuje. Dneska se mě zeptala na posledního kluka s kterým jsem se stýkala. Já se na něj tak snažím zapomenout a vždycky mi ho někdo připomene! Vždycky mi připomenou jak se mi strašně stýská a jak na mě kašle. Když podám nějakou vyhýbavou odpověď řeknou mi, že to stejně nebyl kluk pro mě. To moc potěší.
I když si říkám že mají pravdu, že jsme si zase tolik nerozuměli, nechoval se ke mě vždycky hezky, přesto mi chybí a nedokážu zapomenout.
Dneska jdu ven se starými kamarádkami. Dlouho jsem je neviděla, naposledy v době kdy jsem byla šťastná s ním. Budou se mě ptát, já to nepřežiju. Nedokážu přiznat porážku, že se jednou někdo vykašlal taky na mě. Vždycky jsem to byla já kdo ubližoval hodným klukům, teď se mi to vrátilo a dobře mi tak. Né, já jim nepřiznám že jsem smutná, budu si hrát na tvrďáka jako obvykle. Nedávám na sobě znát, co cítím. Pro okolí jsem veselá a bezproblémová, a hodně holek mi i závidí... závidí mi něco, co nemám. Je to těžké dusit pořád pocity v sobě:( nikdo kromě vás ve skutečnosti neví... A stydím se i před vámi za to, že nejsem tvrďák, a že tady bulim kvůli klukovi.

Sleva "za krásu"

28. prosince 2009 v 19:44 BANALITE a její dlouhé dny
Včera i dnes jsem vzala povánoční slevy útokem. Nejdřív jsem sháněla bezdrátovou myš k notebooku, protože ten touchpad není nijak zvlášť pohodlný. Prodavač byl fajn :D Docela příjemná změna oproti těm kyselým ksichtům v obchodech s oblečením.. hned mi začal radit a vtipkovat, a nakonec mi naúčtoval o 50 Kč méně, prý "speciálně pro vás" :D To bylo milé, takovéhle věci potěší a hned zvednou sebevědomí (za předpokladu že mi to nezlevnil ze soucitu).

Včera jsem si koupila pěknou soupravu spodního prádla v H&M, a dneska ještě kalhoty - tak upnuté jsem nikdy neměla, budu se v nich asi stydět ale byli o dost zlevněné tak je tam nechte že :D Foto -->

Následky

26. prosince 2009 v 14:44 BANALITE a její dlouhé dny
Shrnu-li své vánoční svátky musím se přiznat, že jsem se neovládala ani trochu. Od 21. až do včerejška jsem jedla jako prase. Hlavně teda cukroví, toho jsem snědla tuny. Jo, a několikrát jsem i zvracela
Dnes jsem si stoupla na váhu. Ztloustla jsem jenom půl kila díkybohu! Snad se vyplatilo to, že jsem se snažila před Vánoci jíst normálně, snad to pomohlo mému metabolismu a tak se nedostavil jojo efekt. Jsem ráda.
Ale tenhle styl stravování rozhodně neprospívá mému zevnějšku ani vnitřku. Je mi fakt zle, pupek mám nafouklý jako balón, v krku takové dávení.... no prostě říkám STOP vánočnímu obžerství a vracím se do starých kolejí. Čili jídlo po 3 hodinách, zdravá strava, hodně ovoce, zeleniny, velké snídaně, nebýt líná a občas si uvařit teplý oběd, nezakazovat si všechno striktně a v malé míře si dovolit všechno, nepřejídat se...

Radši jsem měla zůstat ve včerejšku

24. prosince 2009 v 14:43 BANALITE a její dlouhé dny
Právě jsem si dala pauzu v balení dárků. Děsně mě to vytáčí. Normálně balím dárky ráda - ladím barvy papíru, mašliček, hvězdiček a umělecky to vážu.. ale dneska mě napadá otázka, v co to Vánoce u nás zmutovaly? Pro mě jsou Vánoce prostě obdobím, kdy se utrácí hodně prachů. Už v listopadu jsem dostala peníze od babiček a od mámy - "Kup si něco". Koupila jsem si spoustu věcí - oblečení, kosmetiku atd.... Z praktického hlediska je to ok, máma kosmetice vůbec nerozumí a mému vkusu na oblečení už vůbec ne. Ona si ušetří práci, a já dostanu to, co se mi opravdu líbí.
A to si taky pěkně zabalím. Máma je zaprvé líná, a zadruhé její ledabylý styl balení dárků fakt nesnáším. Večer si to strčim pod stromeček, zase rozbalim, a máma řekne: "Tak ukaž co jsem ti to koupila." Pak mi podstrčí jednu ledabyle zabalenou knihu, zřejmě bude o utrpení íránských žen (její oblíbené téma). Několik měsíců mě pak bude otravovat, jestli už jsem to dočetla, že si to chce taky přečíst. Přečtu první 3 stránky, umřu nudou, s děkovnou ódou na rtech jí knihu půjčim a už jí nejspíš nikdy neuvidim.
Né, není to nevděk. Jsem vděčná, jen mě tahle komedie už moc nevzrušuje... Když existoval Ježíšek, byla jsem šťastnější. A to mi ani nemusel nosit dárky za 10 000...

Chybí mi domácí vánoční atmosféra.. ale nevadí.. Letos jsem si jí užila v Dráždaněch . Bylo to skvělý. Můj první svobodný výlet, všechno jsme si naplánovaly a zařídily sami s kamarádkami, chození po památkách mě snad poprvé bavilo - je to skvělé jít tam z vlastní chuti a ne z donucení (např. od rodičů). Výborně jsem se bavila a odreagovala, rázem zapomněla na všechny starosti a problémy.. ano - dokonce ani jídlo jsem neřešila.
Ach - kéž bych tam tak žila. Dřív jsem myslela že zůstanu nadosmrti ve svém rodném městě, mám to tu ráda, ale čím jsem starší tím dál chci být. Krom toho v něměčtí muži... vrrr Abych pravdu řekla, za ty 2 dni co jsem tam byla, jsem se zamilovala přibližně 20 krát

Co se jídla týče mám pro dnešní den jediné slovo: PRASNICE

Zítra už se ozvu z nového ultratenkého notebooku :) Užívejte Vánoc děvčata, mám vás ráda.

Poslední přípravy

21. prosince 2009 v 12:56 Jídelníčky
Včera večer jsem se jen tak namátkou šla podívat, kolik po mých nájezdech vlastně zbylo cukroví. Poděsilo mě, že málo. Jsem husa, je mi to líto. Abych své činy alespoň částečně napravila, dala jsem se v 9 večer do vaření. (Pokud byste zjistili že vaše cukroví dopadlo podobně, recept najdete v rubrice Recepty). Kokosové kostky - je to fakt děsně rychlý a ani troubu žhavit nemusíte. :)

Dnes ještě zajedu koupit ingredience na chlebíčky, které budu dělat na Štědrý den. Rozhodla jsem se, že letos zkusím namazat nějaké sýrem Cottage, to by mohlo být dobré, ne? Krom toho kdyby se náhodou stalo, že i já bych dostala chuť na chlebíčky, bude tu pro mě alespoň dietnější varianta. Chlebíčkům sice moc neholduji, ale to jsem si říkala i loni. Ale jak mi potom přišli k chuti když jsem se u stromečku napráskala cukrovím! Fuj. Přežrala jsem se jich tolik, že jsem se nemohla hýbat a pozvracela jsem se z toho. Je teda pravda že jsem si k tomu zvracení trošku dopomohla, ale jsem si jistá, že by k němu došlo i tak..
Loni jsem se držela teorie celé Vánoce nejíst nic, tak není divu jak to dopadlo. Letos na to jdu s pravidelným jídelníčkem, doufám že to pomůže. I když nevím - přejídání pod stromečkem je taková moje vánoční tradice (jediná kterou dodržuju, haha), těžko se jí vzdát.

Ještě dobalím do Drážďan a večer jdu se skupinou na večeři, takže si dám asi s někým napůl pizzu. To mě nezabije… snad...
Loučím se s vámi, mějte se tu pěkně, vracím se ve středu večer, tak se ozvu na Štědrý den ráno, snad to stihnu mezi zdobením stromečku, připravou chlebíčku a balením dárků :) Josis já se tak těšim!!!


Kokosové nepečené kostky

21. prosince 2009 v 12:55 Recepty
Když narychlo potřebujete doplnit zásoby Vánočního cukroví...

Svých štětců se chopila...

20. prosince 2009 v 12:40 BANALITE a její dlouhé dny
Všechny Vánoční stresy a nepříjemnosti jsou už za mnou, a teď mě čeká (doufejme) už jen to příjemné :) Tou poslední starostí byl dárek pro dědu. Chtěla jsem mu namalovat jeho psa - jenže děsně nerada maluju něco co musím stihnout do určitýho termínu. Dneska jsem to díkybohu dotáhla. Takto to dopadlo - žádná sláva, ale stejně je děda slabozrakej :D

Teď mě čeká vánoční bowling se skupinou (tou taneční) - i když z bowlingu jsem se vymluvila protože ho upřímně nesnášim. Ty koule jsou na mě moc těžký a bolí mě z toho prsty. Krom toho vždycky prohraju - a to nemám ráda :D Mám v plánu přijet až dohrajou a zůčastnit se jenom posezení :)
Pak mě čeká výlet do Drážďan s kamarádkama. Podívat se na vánoční trhy a večer trošku zapařit. Těším se:)
A pak Štědrý den - juchů!

Je to všechno bohužel spojený také s kupou jídla, ale z toho si hlavu nedělám. Jak jsem řekla, nebudu si kazit Vánoce.

Rozhodnutí

17. prosince 2009 v 23:31 BANALITE a její dlouhé dny
Ahoj holky,
inspirovala jsem se některými z vás a udělala jsem, doufám, že rozumné, rozhodnutí.
Nebudu si kazit vánoce.
Přes vánoce MŮŽU ztloustnout, ale NESMÍM se přejídat.
Od té doby co je doma cukroví jsem si ověřila, že nemám tak dobrou vůli jak jsem si myslela. Zakazovat si všechny pochoutky je blbost - já to nemůžu vydržet a pak se toho prostě přejím. A tak to dál nejde. Budu jíst tedy víc normálního jídla - protože čím víc jídla tím míň přejídání, a budu si dávat i cukroví, když budu mít chuť.
Předpokládám že nenaberu víc jak 2, možná 3 kg. A ty po Vánocích zvládnu shodit za týden.

Krom toho že mám spokojený žaludek jsem spokojená i já :) v podstatě už mám totiž prázdniny. Zítra máme ve škole besídku - plánuju ale odejít po 2. hodině. Nemám ráda svojí třídu a moje třída nemá ráda mě, nechci s nima hrát žádné společenské hry typu "předstíráme že se máme rádi". Akorát bych se tam z nudy přejedla brambůrků (jako loni). Místo toho půjdu s kamarádkou dokoupit dárky, to mě baví mnohem víc :D
Nejvíc nakupování dárků pro sebe Dnes jsem si koupila parfém "Antonio Banderas Blue Seduction" - to byla láska na první přičichnutí :D


Ça va bien :)

16. prosince 2009 v 14:33 Jídelníčky
Dnes malá designová změna :)

Ça va bien = mám se dobře! K mé dobré náladě přispívá hlavně za oknem poletující sníh a blížící se Vánoce. Těším se, žádná velká překvapení pod stromečkem mě sice nečekají, ale přesto se ve mě pořád drží takové to vzrušení z dětství, kdy jsem každý den otvírala dvířka adventního kalendáře a těšila se každý den víc. Adventní kalendář co jsem dostala jsem sice vyhodila, ale bohatě mi stačí koukat se na utíkající dni v diáři.

Co mi chybí je motivace. Proč mám vlastně být hubená? Když jsem s touhle dietou začínala, byla jsem děsně zamilovaná a chtěla jsem být krásná pro NĚJ. Jenže jeho už jsem měsíc neviděla. Pak jsem měla ještě jednoho, s kterým jsem chodila ven, dnes jsem zjistila že má asi týden novou přítelkyni. Proto se mi už týden neozval. Tragéd.

Já vím proč mám být hubená. Protože je to jediné na co můžu myslet. Kdybych nemyslela na kalorie asi bych se věčně utápěla v tom, že jsem pořád nešťastně zamilovaná.
Máte pravdu, měla bych se soustředit na něco úplně jiného.
Jenže na co? Koníčky mám, školu mám, maturitu na krku, kamarády taky nějaké mám, jenže to mi život moc nenaplňuje..
Teď mě naplňují myšlenky Vánoce - co dokoupit za dárky, co koupit pro sebe... - budiž to alespoň inspirací pro tohle období, jenže co potom?

Přijímám návrhy :)

Jinak co se týče jídla - nehladovím jak jsem měla původně v plánu. Mám takové běžné udržováky, jde mi to dobře.