Listopad 2009

Moje perníčky:) díl 3 - barvy

30. listopadu 2009 v 19:38 Recepty
Jestli jste si mysleli že mému perníčkvému seriálu je konec, tak to jste se hluboce mýlili Vytáhla jsem totiž ze šuplíku ještě potravinářské barvivo. To jsem zamíchala do bílkové polevy (v mojí oblíbené bílo-čokoládové polevě se totiž barvivo nerozpouští) a dala se do vybarvování svých specialit :D

Povíkendová krize

30. listopadu 2009 v 17:35 Jídelníčky
Zdravím po víkendu!
Když nic jiného, podařilo se mi alespoň přesvědčit kolegyně z tancování, že s jídlem nemám absolutně žádný problém! Žrala jsem jako prase.
K večeři půlka pizzy, k obědu palačinka, k svačině tatranka, a k večeři McDonald. Ach můj bože!! Můj ubohý žaludek s tím bojuje do teď jestli je to vůbec možné - nebo je to psychicky. Já prostě pořád cítím chickenburger v žaludku, v krku mám dávení a cítím se přežraná i když jsem dneska skoro nejedla.
Nemám zas takové výčitky - no co byl to jeden den, nic se nestane. Ale k čemu to bylo? Bylo mi po tom akorát špatně. Měla jsem tak naducanej žaludek, že se mi stěží tancovalo a v noci mě trápily křeče v břiše, ani mi to nechutnalo! Ta pizza byla nechutně mastná, hranolky v mekáči děsně přesolený, palačinka děsně sladká a tatranky mi nechutnaly nikdy.
Fuj!
Alespoň jsme soutěž vyhrály, tak mám radost :)

Nebýt panická..

27. listopadu 2009 v 18:30 BANALITE a její dlouhé dny
Tohle píšu snad každej pátek: "Pomóóóóóc - víkend!!"
Dneska to umocňuji na druhou.
Rodinným obědům už jsem se jakž takž dokázala přizpůsobit, ale tento víkend odjíždím daleko předaleko, odsouzená na veřejný jídelní sektor - na restaurace.
Jedeme s taneční skupinou na celý víkend na závody. Nocovat a snídat budeme v penzionu (jestlipak tam dělají ovesnou kaši??), obědvat a večeřet v restauraci. Nebyl by pro mě problém dát si jenom pití a pak si koupit nějaké pečivo, kdyby lidi nebyli takový.. takový jaký jsou.. blbý..
Holky z tancování - VŠECHNY se pořád snaží marně hubnout. A když se to někomu (mně) daří, hned se starají jak mu to zkazit. Nutí mu jídlo, starají se jestli nemá problémy a za rohem každé diety hned vidí anorexii.
(oprávněně?)
A když jsem před týdnem na tréninku omdlela, byla to tragédie. Budou mě hlídat. Budou mě nutit. A já musím svojí dietu tajit.

Budu muset udělat pár vyjímek.

A má hlava? Ta si vede docela dobře. Při nějakých prudčích pohybech, při běhu, skákání, se mi trošku točí, ale o dost méně. Pro mě je důležité, že se mi netočí když prostě sedim nebo ležim, to bylo hrozný. Snad je to tím že jsem zase zpátky na 52. Ono i BMI mi říká, že 51kg je na mých 167cm podváha. 52 kg je ale už normální váha. Ne že bych věřila že BMI je dokonalý, ale očividně pro mě bude zdravé udržovat se na těch 52..
Taky jsem si koupila tabletky Hořčík+Vitamín C.. Na krabičce píšou "Potřeba hořčíku není při různých stravovacích návykách zcela pokryta.."
A moje stravovací návyky rozhodně můžeme nazvat "ne zcela dokonalými"..


Liebe ist für alle da

26. listopadu 2009 v 11:59 BANALITE a její dlouhé dny
Tak! :) Zážitky z koncertu vás nijak zvlášť zatěžovat nebudu, protože jak jsem četla komentáře u minulého článku, zřejmě jsem se netrefila jak do vašeho hudebního vkusu, tak do vkusu na chlapy :D
Krom toho - nemám slov. Bylo to dokonalý.
A když nemám slova, tak mám alespoň nový tričko :D

Pussy (jmenuje se tak song od Rammstein) má mnoho překladů, ale ani jeden z nich není docela slušný :D Na zádech má to tričko ještě maličký znak Rammstein a i když mi nesedí úplně dokonale a stálo mě pořádnou pálku, mám z něj megaradost :)

Velký den

25. listopadu 2009 v 16:26 BANALITE a její dlouhé dny
Dnes mám velký den, protože přijede moje vůbec nejoblíbenější kapela - Rammstein :) A já tam budu. Rammstein - moje srdeční záležitost, a zpěvák Till Lindemann - můj ideál dokonalého muže: :D
Ano dámy, tomuhle já říkám CHLAP!

23.11.

23. listopadu 2009 v 21:21 Jídelníčky
Hlásím se vám živá. Jestli zdravá těžko říct. Hlava se lepší, dnešní trénink jsem zvládla bez zastavování, tak doufám, že to bude dobré. Ale mám nový problém. Už 6 dní krvácím mimo cyklus.. hodně slabě, ale přece... bojím se, že přijdu o menstruaci :( Ale jakto? Nejsem přece podvyživená - to je moc dobře vidět, říkejte si co chcete :(
Ááááá nééé musím to zastavit ale nemám čas - nemůžu jít k doktorce nemůžu zase chybět ve škole mám milion písemek na dopsání, do pátku se musim naučit 9 maturitních témat!! protože z nich píšem. Nezvládám to...
A jídlo? Jo fakt se snažím ale ne vždycky to jde :( Třeba včera. Měla jsem rande a bohužel toho kluka neznám ještě natolik, abych mu řekla: "Ah, 15:00 můj čas, pojď půjdeme do vegetariánské restaurace na sváču." Takže jsem od 2 hodin nejedla a dneska ráno mě probudily ohromný křeče v žaludku.
Ale dneska to bylo dobré, udělala jsem si fajn obídek (rýžové nudle s omáčkou ze sójového masa mňam mňam).

Mějte se krásně!

Moje perníčky:) díl 2 - zdobení (smutný konec)

21. listopadu 2009 v 23:22 Recepty
Zdobení je asi špatné slovo pro to co jsem dnes provedla se svými perníčky. Jaký je opak slova zdobit? :D
Šlo to těžko. Měla jsem problémy se zdobičkou i s polevou, málem jsem u toho pukla vzteky. Ona vůbec poleva není nejvhodnější nástroj na kreslení, já radši fixy prosím...
Na míchání domácích polev nervy nemám. Strefit správnou konzistenci je pěkná fuška. I když se k perníčkům obecně moc nehodí, já používám polevu tuto:

Stačí hodit do hrnce, zahřát zamíchat a je to.. dokonalá poleva je na světě.

21.11.

21. listopadu 2009 v 23:08 Jídelníčky
S hlavou se to nelepší. Dneska jsme měli speciální trénink a já musela během skladby zastavovat, jinak by to se mnou seklo. Za týden máme závody - nejsem si jistá jestli to vydržím, když budu tancovat naplno a bez přestávek :( Nejhorší je to když zakloním hlavu. Se mi zamotá tak že je mi na zvracení a úplně se mi zatemní před očima.
No dost řečí o zdraví, to si nechme do důchodu. V pondělí zajdu k doktorce a pokecám si o tom s ní
Dneska jsem se snažila jíst hodně. Mám z toho kapánek výčitky, ale zdraví je zdraví no:( Rizoto bylo k rodinnému obědu, dala jsem si o polovinu menší porci než ostatní. Dobrá vláknina k svačině nic moc, já vím, ale měla jsem na ní chuť.. a řádek "mimo" je přííííliš dlouhý :(

8:00
ovesná kaše + tvaroh + banán + skořicový cukr

11:00
1/4 l zakysaného jahodového nápoje

13:00
rizeto s kuřecím masem

16:00
borůvkový cottage + dobrá vláknina

18:00
3 křehké kečupové plátky + plátek šunky

mimo:
2 křehké plátky, 2 čtverečky karobové čokolady, 3 ořechy


Pro L. - děkuju. Né, nejsem žádná pipina a bojím se víc o svůj život než o plochý břicho, jsem vděčná že mi někdo poradí:)

Moje perníčky:) díl 1 - pečení

20. listopadu 2009 v 20:42 Recepty
Doufám že vám tímhle článkem neudělám moc chutě a nezlámu vaše vůle, ale zvykejte si :D Cukroví nás bude svádět celé Vánoce, to bude něco!
Já se dala dneska do pečení perníčků. Hrooozně je miluju, a to ani ne tolik k jídlu (dnes jsem ochutnala jenom 1) jako spíš k tomu pečení a zdobení. Letos jsem si koupila peckový formičky ve tvaru lesních zvířátek :D
Kašlu na nějaký dietní recepty, perníček má být pořádnej perníček, a koho zabije těch pár kalorií? Stejně nemám v plánu se tím moc ládovat, a rodina ať se klíďo vykrmí :)

Tento recept je z Vánoční kuchařky pro dceru

Pokrokuju 20.11.

20. listopadu 2009 v 19:52 Jídelníčky
Hlava se mi nepřestala točit. Večer jsem s ní usínala, ráno mě probudila, a občas se mi zatočila během dne. Jsem z toho docela vyděšená, plus mě vyděsil jeden komentář u včerejšího článku.. Stále nevím, jestli je to jídlem. Můj stav byl stejný i po sněděný večeři :( No ale beru rozum do hrsti! Dneska jsem si povolila hned 2 "zakázaná" jídla. 1. bylo kakao - doufala jsem že mi dodá sílu, 2. byla celá večeře, která se poprvé po několika měsících skládala z rodinných zásob a ne z toho, co si kupuju sama. Jo - mám utkvělou představu že to co jedí rodiče je špatné. Že dobré je jen to, co si koupím sama a pečlivě si na tom napočítám kalorie.

Asi zase začnu s jídelníčkama, zajímá mě jestli po tom budu tloustnout nebo co.

11:00
Dobrá vláknina + nízkotučný tvaroh + banán

14:00
5 křehkých plátků s příchutí kečupu + celý bílý cottage + půlka papriky

15:00
1/4 litru kakaa

18:00
krajíc chleba + rama + šunka + plátek sýra + půlka papriky

mimo:
1 perníček (pekla jsem tak ochutnávka)