Říjen 2009

31.10. den ženy v domácnosti

31. října 2009 v 18:54 Jídelníčky
Včerejší toulání večerní Prahou v jarní bundičce a v páskovejch botách (kozačky nemám a jít v teniskách do divala není nic moc:D) se mi vymstilo, bacily mě bacili a bolí mě hrozně v krku. Tak sedím doma (no marná výmluva - zřejmě bych seděla doma i zdravá) ale alespoň jsem stihla spoustu věcí. Uklidila jsem si v pokoji a udělala další kroky k jeho "dospělejšímu" vzhledu. Zásadním krokem bylo, že jsem vyhodila sbírku svých plechovek budou mi chybět
Pak jsem taky vařila oběd pro rodinu (recept článek níže), docela se mi to povedlo a dala jsem si taky. Ale pečlivě jsem si počítala denní kalorie takže jsem se vešla do přijatelné míry i s tučným obědem :)
A teď se flákám i když bych se měla učit :( snad to zvládnu zítra..

spala jsem
12:00
miska kukuřičných lupínků
185 kcal
15:00
špagety s brokolicovou omáčkou a sýrem
512 kcal (pfff? )
18:00
mléčná rýže "muller" skořicová
223 kcal


Celkem: 920 kcal

těstoviny s brokolicovým krémem

31. října 2009 v 17:51 Recepty
Tak tohle jsem dělala dneska k rodinnému obědu. Zrovna dietní to sice není, ale je to mňamka!

30.10. můj kulturní svět

30. října 2009 v 23:41 Jídelníčky
Zdravím k večeru,
včera jsem měla virtuální počítačový den, dnes jsem se vydala za kulturou. Byla jsem na výstavě fotek z 1. světové války a pár hodin na to v divadle. Obojí to na mě dost silně zapůsobilo - člověk si uvědomí jak jsou jeho jídelní starosti atd. malicherné :)
No leč jídelníček byl dosti hektický - jedla jsem v podstatě na pochodu a vypila hrozně moc kafí (děsně oslazených, děsně mléčných - ale fuj!), a taky sem nesnědla nic pořádnýho. O víkendu si to ale bohatě vynahradím.

9:00
pohankové lupínky+ovesné vločky+jahodové kefírové mléko

12:00
celý cottage+1 rýžový chlebíček s příchutí rajče&bazalka

14:00
sojový jogurt "Alpro" vanilkový+2 sušenky bebe dobré ráno

17:00
banánová tyčinka od Alnatury

mimožrádlo a mimopíto:
capucinno, café latté vanilla, espresso, kousek čokolády co jsem dostala ke kafi


29.10. můj virtuální svět..

29. října 2009 v 19:58 Jídelníčky
Dneska žiju mimo hranice světa.. Celý den jsem proseděla u počítače a hrála jsem The Sims. Člověk tak snadno zapomíná na všechny povinnosti, všechny smutky, všechny bolístky, (všechno hladovění), když se ponoří do svého monitoru. Jídlo nějak moc neřeším. Držím se zásady nepřežrat se a nesníst nic vyloženě nezdravého. Jím podle toho na co mám chuť. Je blbost plánovat si jídeláky dlouho dopředu si myslim.. i když já mám pak samé sladkosti a sacharidy no :)

(spala jsem)
12:00
ovesná kaše+tvaroh s jogurtovou kulturou+banán+med
(hodně toho bylo)

cca 14:00
meruňková musli tyčinka

15:00
Jahodová jogobella light + musli tesco light choise

18:00
instantní bio polévka jarní + plátek slunečnicového chleba

navíc:
v 8 večer 1 sušenka bebe dobré ráno

Aktivity:
celý den jenom dřepim a hejbu myší. Fuj, takové dny se už nesmí opakovat. Ale hned jak vypnu komp dám alespoň na půl hoďky nějaké cvíčo


28.10.

28. října 2009 v 21:55 Jídelníčky
"Jediný člověk vám chybí, a hned se celý svět zdá vylidněn."
Je to tak. Copak ON je ten jediný na světě?? Kašlu na to..

Dneska jsem po dlouhé době vyrazila "do společnosti" a stálo mě to 2 kousky pizzachleba (je to v podstatě pizza s hodně tenkým těstem, sýrem a rajčatovým pestem - takže dietnější než pizza), je mi trošku přežraně ale snad to za to stálo, bavila jsem se dobře. Byla jsem s kamarádkama v pizzerii a dodatečně my přály k narozkám, tak jsem dostala knihu s názvem "Nikdo mě nemá rád, aneb jak zapomenout na bývalého partnera dobrým soustem" aneb když už vás bolí srdce, potěšte alespoň žaludek. Je to kuchařka s ingrediencemi předepsanými pro jednu osobu a doplněná podpůrnými texty... holky ani netuší jak dobře se strefily. Se Standou sice oficiálně nic neskončilo, ale neoficiálně na mě sere!
"Tato kniha vám pomůže znovu objevit krásy života, začněte chuťovými buňkami!"
"Rozmazlovat se můžete sami, na to nikoho nepotřebujete!"


10:00
pohanková kaše+tvaroh s jogurtovou kulturou+banán
maxioslazená melta

13:00
cottage oliva&rajče + 4 křehké tmavé plátky + paprika

15:00
jahodové musli "Tesco light choise" (hodně)

17:00
2 kousky pizzachleba


Banalitka umělec podruhé..

27. října 2009 v 22:46 BANALITE a její dlouhé dny
Tak dámy,
týden jsem na tom pracovala, dneska jsem to dotáhla, a i když zase zmírám na sebekritickém dně, rozhodla jsem se, že se s vámi o svou čmáranici podělím.
Jooo je to kostrbatý jak šiška :D tak rychle šup! koukejte pod perex než má sebekritika zvítězí nad tím zbytečkem sebevědomí co ve mě zůstalo a já to zase smažu

včera a dnes a taky..... máááám to!! :)))

27. října 2009 v 17:21 Jídelníčky
Mám to - tím nemyslím "své dny" - ale mám za sebou úspěšně složenou zkoušku v autoškole. Test jsem dala na 100% a jízdu bez větších problémů. Jsem na sebe pyšná :) a i táta mi řekl, že má ze mě radost. Mám pocit že to řekl poprvé v životě.. potom své tvrzení ale hned vyvrátil se slovy, že vlastně neví, proč jsem si to dělala, když on mi auto nepůjčí a vlastní mi nekoupí.. Jo to vim taky. On prostě všechno musí zkazit.

Jsem fakt pyšná, "něco" se mi povedlo a to ohromně zvedne sebevědomí. Znáte to - je obecně známí, že když "vám není zrovna hej", máte se zamyslet nad vším, co jste v životě dokázali, nad dobrými věcmi co jste kdy udělali atd. Já nad tím zkouším přemýšlet často, ale ono toho moc není. Řekla bych : ve 14 letech jsem dokázala nádherně zhubnout (a pak to zase nabrat), úspěšně složená státní zkouška z kancelářského psaní na klávesnici a teď řidičák. Nedokážu si vzpomenout, že by se mi někdy povedlo něco jiného. Ještě se budu zamýšlet
Co se týče dobrých skutků napadá mě jedině že jsem dala jednomu bezdomovcovi 5 korun :D No, myslím že počítání mých dobrých skutků nebude nejlepší způsob, jak se sebrat ze dna..

včerejší jídelníček:

6:00
ovesná kaše s vanilkovým tvarohem milko

9:00
jogurtová cory
(cpala jsem se jí v učebně před testama, protože hladová bych byla nesoustředěná)

12:00-13:00
(čekala jsem v obchodnim centru)
vícezrnná houska s vlákninou + jahodový bifi drink s cereáliemi, capucino, sezamová sušenka

16:00
instantní bio polévka od Alnatury houbová + půl krajíce chleba

19:00
banán + nápoj Smoothie od Naturis (nápoj s ovocnou dření, ovocná složka činí prý 100%)dnešní jídelníček:

7:00
jahodové musli od Tesco light choise

9:00
vícezrnná houska s vlákninou

12:00
borůvkový nápoj Dobrá máma, mix sušených banánků v jogurtu a v čokoládě

15:00
trošku zapekaných brambor
(máma mi zkazila plány a připravila oběd)

18:00
uvidíme

K ničemu..

25. října 2009 v 14:50 Jídelníčky
Ahoj holky, stydím se za sebe a je mi to líto. Zase jsem to nezvládla, musela jsem zvracet :(
Odstartoval to rodinný oběd. Máma udělala zrovna jedno z mých nejoblíbenějších jídel - je to eidam s kečupem zabalený v listovém těstě a zapečený. Byla toho megaporce, chtěla jsem sníst jenom půlku, jenže během oběda jsem se rozhodla že už je to stejně jedno. Byla jsem děsně nacpaná, ale chtěla jsem ještě ochutnat sýrové tyčinky co máma udělala ze zbytku toho listového těsta. Snědla jsem jich půlku tácu :( V hlavně jsem si pak přehrála co jsem vlastně všechno snědla - přibližne 2 plátky listového těsta (cca 100 g na jeden - tzn. 416 kcal krát 2 = 840 kcal) + kostka eidamu.. dál radši ani nepočítat. Prostě to muselo ven.
Vím že je to špatný, vím že jsem to mohla vydržet a od zítřka prostě pokračovat dál se svými jídelníčky.. jenže ani nevíte, jak se mi po tom zvracení ulevilo :( A není to vlastně taková hrůza, je to záchvat po celém dlouhém měsíci a to je úspěch! Ještě před půl rokem jsem zvracela několikrát týdně a rodinné obědy měly bez vyjímky takovýhle osud.

Ne, netrápí mě to tolik. Od zítřka normálně pokračuju, jen musím být fit, protože mám závěrečky v autoškole. Kupodivu se na ně docela těším, alespoň se bude něco dít, nesnáším svůj životní stereotyp!


24.10. ach mé hříšné víkendy

24. října 2009 v 18:52 Jídelníčky
Moje víkendy - mám je spojené především s povinnými rodinnými obědy a následnými chutěmi, které na mě přichází vždycky když sním "normální" oběd. Dneska byl oběd v pořádku - dělala jsem ho já a bylo to jen filé posypané sýrem a zapečené. Dala jsem si jenom jednu malou kostku, takže pohoda. No ale s chutěmi se pak už bojovalo hůř Myslím že by to byl pěkný jídelníček, kdybych to neposr... tou svačinou!!! Původně jsem si chtěla dát té tyčinky jenom půlku, ale znáte to - snědla jsem půlku a řekla si "Vždyť už je to stejně jedno!"

10:00
pohankové lupínky+ovesné vločky+1/2 zakysaného meruňkového nápoje Madeta

13:00
filé zapečené se sýrem+brambory
(filé jenom 1 kostička)

cca 15:00 (vzdala jsem boj s chutěmi)
"Organic Flapjack" alias bio tyčinka se lněným semínkem a meruňkou + 2. půlka zakysaného nápoje Madeta
(což by samo o sobě nebylo tak hrozné kdyby ta tyčinka - ač zdravá - neměla 400 kcal!!)

proč mi zase nejdou obrázky?

18:00
2 celozrnné křehké plátky+celý cottage jarní zelenina+paprika

mimožrádlo:
cca půl misky musli, půl litru hojně oslazené melty, 1 hojně oslazená káva

Aktivity:
3/4 hodiny procházka
+bude ještě posilování

Achjaj. Břicho mám jak bubínek. Ale nevadí, vezmu si volný hábit aby to nebylo vidět, a půjdu vyrazit někam do společnosti, aby se ze mě nestal asociál s neoholenýma nohama - mám k němu v poslední době velmi blízko. Na kamarády kašlu, chlapa jsem neviděla ani nepamatuju (posledně to bylo tuším v televizi) a nohy mám zarostlý jak bobr protože ono to stejně přes ty kalhoty neni vidět žeano.

Mějte pěkný večer děvčata a případní mužští návštěvníci.

23.10.

23. října 2009 v 17:25 Jídelníčky
Kéž bych tak uměla najít zlatou střední cestu mezi svými hladovějícími dny a "normálními" dny :( Dneska bylo jídla dost, spokojená s tím nejsem. A o víkendu bude hůř, čekají mě 2 povinné rodinné obědy. Doufám že nebude jojo :( no jestli jo, dám po víkendu zase odlehčení.

Dneska jsem nešla do školy. Vyčerpává mě to tam a je to taky důvodem k mým tak častým náladám pod psa a pocitům marnosti - které si pak jaksi vylévám na svém jedení nebo nejedení. A když už jsem včera získala tak pěknou náladu, nechtěla jsem si jí dneska kazit - stejně se tam nedělo nic důležitého. Radši se do pondělí soustředím na autoškolu a po závěrečkách budou prázdniny a pak se do toho zase vrhnu.

8:00
pohankové lupínky+ovesné vločky+kysaný jahodový nápoj "Naše Bio"

11:00
Albert jahodový light jogurt+2 sušenky bebe dobré ráno

14:00
celozrnná houska (velká)+brokolicová pomazánka

17:00
Alpro sójový čokoládový dezert+banán

Taky vám nejdou obrázky? Chtěla jsem naspat ódu na Alpro dezert ale tak budiž to můžu napsat i bez obrázku. MŇAM! (konec ódy)